Hoppa till huvudinnehållet
Omslag till ljudboken Tiden förändrar

Var kan jag lyssna?

Ljudboksarkivet säljer inga ljudböcker utan länkar vidare till ljudboksplattformar där titeln kan finnas.

Tiden förändrar

9,2/ 10 1 tim 18 min

Tiden förändrar är en svensk diktsamling av Olivia Sundberg.

Ljudboken läses upp av Olivia Sundberg.

Boken gavs ut 2023 av Bookea och har en speltid på 1 timme och 18 minuter.

Vad handlar Tiden förändrar om?

"Jag har så många vackra minnen av oss och jag vill göra dem till något stort. Jag vill göra vår tid till en tavla. Jag vill ta ner Mona-Lisa o hänga upp vårt konstverk där istället. Jag vill säga till alla i hela världen att jag älskade dig först och en del av mitt hjärta kommer alltid att vara din."

"Tiden Förändrar" är Olivia Sundbergs debutbok en samling dikter från åren 2016-2019 som skildrar kärlek, förälskelse, vänskap och svek.

Olivia är 19 år och är född och uppvuxen i Stockholm. Genom att uttrycka känslor i sitt skrivande har hon funnit tryggheten i dikter.

Om ljudboken

Författare
Olivia Sundberg
Uppläsare
Olivia Sundberg
Lyssningstid
1 tim 18 min
Förlag
Bookea
Utgiven
5 september 2023
ISBN
9789189849327

Vanliga frågor om Tiden förändrar

Vad handlar Tiden förändrar om?

"Jag har så många vackra minnen av oss och jag vill göra dem till något stort. Jag vill göra vår tid till en tavla. Jag vill ta ner Mona-Lisa o hänga upp vårt konstverk där istället. Jag vill säga till alla i hela världen att jag älskade dig först och en del av mitt hjärta kommer alltid att vara din." "Tiden…

Vem har skrivit Tiden förändrar?

Tiden förändrar är skriven av den svenska författaren Olivia Sundberg.

Ingår Tiden förändrar i en bokserie?

Nej, Tiden förändrar är en fristående ljudbok och ingår inte i någon bokserie.

Vem läser upp Tiden förändrar?

Ljudboken Tiden förändrar läses upp av Olivia Sundberg, en svensk uppläsare.

Hur lång är Tiden förändrar som ljudbok?

Tiden förändrar har en speltid på 1 timme och 18 minuter, vilket gör den till en kort diktsamling i ljudboksformat.

Missa inga nya ljudböcker

Få nyheter och lyssningstips om svenska ljudböcker direkt i inkorgen. Inget spam – bara läsvärt.

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta godkänner du användningen av cookies. Läs mer.