Var kan jag lyssna?
Ljudboksarkivet säljer inga ljudböcker utan länkar vidare till ljudboksplattformar där titeln kan finnas.
Mysteriet med de röda ränderna
Mysteriet med de röda ränderna är en svensk barnbok av Torsten Bengtsson.
Ljudboken ingår i serien SPLEJ och läses upp av Joakim Sædén.
Boken gavs ut 2023 av Hegas Förlag och har en speltid på 47 minuter.
Vad handlar Mysteriet med de röda ränderna om?
SPLEJ-serien av Torsten Bengtsson är en spännande serie om samhällsaktuella ämnen. Böckerna får extra mycket liv Anette Bengtsson Vargas häftiga bilder.
Hegas böcker – lätta att läsa. Svåra att motstå.
Om ljudboken
- Författare
- Torsten Bengtsson
- Uppläsare
- Joakim Sædén
- Lyssningstid
- 47 min
- Serie
- SPLEJ (del 13)
- Förlag
- Hegas Förlag
- Utgiven
- 1 augusti 2023
- ISBN
- 9789180081092
Mer i serien SPLEJ
9,6
Mysteriet på kyrkogården
Torsten Bengtsson
48 m
9,6
Mysteriet med tomterånarna
Torsten Bengtsson
45 m
9,4
Mysteriet i döda skogen
Torsten Bengtsson
48 m
9,6
Mysteriet i skräckens hus
Torsten Bengtsson
46 m
9,2
Mysteriet med smitarna
Torsten Bengtsson
49 m
9,4
Mysteriet med fuskarna
Torsten Bengtsson
49 m
Fler ljudböcker av Torsten Bengtsson
9,2
Mysteriet med hackarna
Torsten Bengtsson
46 m
9,6
Mysteriet med den hemsökta stugan
Torsten Bengtsson
48 m
9,4
Mysteriet med smugglarna
Torsten Bengtsson
46 m
9
Utvisad
Torsten Bengtsson
1 h 33 m
9,6
Mysteriet med pistolen
Torsten Bengtsson
44 m
9,6
Mysteriet med den försvunna tjejen
Torsten Bengtsson
56 m
Liknande ljudböcker inom barnböcker
9,6
Harry Potter och De Vises Sten
J.K. Rowling
9 h 40 m
9,6
Harry Potter och Hemligheternas kammare
J.K. Rowling
10 h 58 m
9,6
Harry Potter och Fången från Azkaban
J.K. Rowling
14 h 3 m
9,6
Harry Potter och Den Flammande Bägaren
J.K. Rowling
24 h 44 m
9,6
Harry Potter och Fenixorden
J.K. Rowling
33 h 19 m
9,8
Harry Potter och Halvblodsprinsen
J.K. Rowling
21 h 47 m
Vanliga frågor om Mysteriet med de röda ränderna
Vad handlar Mysteriet med de röda ränderna om?
Det börjar en ny kille i klassen – John. Han är störig och bråkig. Han hoppar från den högsta nivån på tornet i badhuset och verkar inte vara rädd för något. Men kanske är det så att John döljer en mörk hemlighet. Ska Splej-gänget våga intervjua honom till kanalen? SPLEJ-serien av Torsten Bengtsson är en spännande…
Vem har skrivit Mysteriet med de röda ränderna?
Mysteriet med de röda ränderna är skriven av den svenska författaren Torsten Bengtsson, som även har skrivit bokserierna Gult kort och SPLEJ kids.
Ingår Mysteriet med de röda ränderna i en bokserie?
Ja, Mysteriet med de röda ränderna ingår i bokserien SPLEJ. Serien följer återkommande karaktärer och kan med fördel läsas i utgivningsordning.
Vem läser upp Mysteriet med de röda ränderna?
Ljudboken Mysteriet med de röda ränderna läses upp av Joakim Sædén, en svensk uppläsare som har medverkat i ett stort antal ljudboksproduktioner.
Hur lång är Mysteriet med de röda ränderna som ljudbok?
Mysteriet med de röda ränderna har en speltid på 47 minuter, vilket gör den till en kort barnbok i ljudboksformat.