Var kan jag lyssna?
Ljudboksarkivet säljer inga ljudböcker utan länkar vidare till ljudboksplattformar där titeln kan finnas.
Kvinnan på tåget
Kvinnan på tåget är en svensk spänningsroman av Paula Hawkins.
Ljudboken läses upp av Angela Kovács.
Boken gavs ut 2021 av Bokförlaget Forum och har en speltid på 11 timmar och 52 minuter.
Vad handlar Kvinnan på tåget om?
Om ljudboken
- Författare
- Paula Hawkins
- Uppläsare
- Angela Kovács
- Översättare
- Jessica Hallén
- Lyssningstid
- 11 tim 52 min
- Förlag
- Bokförlaget Forum
- Utgiven
- 5 augusti 2021
- Originaltitel
- The Girl on the Train
- ISBN
- 9789137502632
Fler ljudböcker av Paula Hawkins
Liknande ljudböcker inom spänning
Vanliga frågor om Kvinnan på tåget
Vad handlar Kvinnan på tåget om?
Alkoholiserade Rachel har inget jobb och ingenstans hon behöver vara men ändå tar hon tåget samma tid, varje dag. Och varje dag ser hon ett ungt par i huset intill spåret. Jason och Jess kallar hon dem. I Rachels ögon är deras liv lika perfekt som hennes eget en gång var. Men en dag ser hon något som förändrar allt.…
Vem har skrivit Kvinnan på tåget?
Kvinnan på tåget är skriven av den svenska författaren Paula Hawkins.
Ingår Kvinnan på tåget i en bokserie?
Nej, Kvinnan på tåget är en fristående ljudbok och ingår inte i någon bokserie.
Vem läser upp Kvinnan på tåget?
Ljudboken Kvinnan på tåget läses upp av Angela Kovács, en svensk uppläsare som har medverkat i ett stort antal ljudboksproduktioner.
Hur lång är Kvinnan på tåget som ljudbok?
Kvinnan på tåget har en speltid på 11 timmar och 52 minuter, vilket gör den till en medellång spänningsroman i ljudboksformat.