Hoppa till huvudinnehållet
Omslag till ljudboken Brutna små regler

Var kan jag lyssna?

Ljudboksarkivet säljer inga ljudböcker utan länkar vidare till ljudboksplattformar där titeln kan finnas.

Brutna små regler

7,8/ 10 8 tim 22 min

Brutna små regler är en svensk roman av Christina Schiller.

Ljudboken läses upp av Lo Tamborini.

Boken gavs ut 2019 av Harlequin och har en speltid på 8 timmar och 22 minuter.

Vad handlar Brutna små regler om?

Efter sju års kringflackande återvänder Agnes Bergnér hem till det värmländska samhället Forsberga. I det lilla torpet finner hennes rastlösa själ äntligen ro och hon tillbringar dagarna i sin ateljé med hunden Pippa. När galleristen Marcus Ahlstedt erbjuder henne att ställa ut sina målningar tackar hon först nej – hon målar för sin egen skull. Men något med Marcus lockar och till slut går hon med på att träffa honom. Mötet blir början på en känslomässig bergochdalbana som leder till att hon bryter mot en efter en av de stränga regler hon satt upp för sig själv. Till slut återstår endast en. Ska hon bryta även mot den, eller fly igen?

Om ljudboken

Författare
Christina Schiller
Uppläsare
Lo Tamborini
Lyssningstid
8 tim 22 min
Förlag
Harlequin
Utgiven
1 maj 2019
ISBN
9789176335918

Vanliga frågor om Brutna små regler

Vad handlar Brutna små regler om?

Efter sju års kringflackande återvänder Agnes Bergnér hem till det värmländska samhället Forsberga. I det lilla torpet finner hennes rastlösa själ äntligen ro och hon tillbringar dagarna i sin ateljé med hunden Pippa. När galleristen Marcus Ahlstedt erbjuder henne att ställa ut sina målningar tackar hon först nej –…

Vem har skrivit Brutna små regler?

Brutna små regler är skriven av den svenska författaren Christina Schiller, som även har skrivit bokserierna Systrarna i Forsberga, Gränslös kärlek och Glimmerstad.

Ingår Brutna små regler i en bokserie?

Nej, Brutna små regler är en fristående ljudbok och ingår inte i någon bokserie.

Vem läser upp Brutna små regler?

Ljudboken Brutna små regler läses upp av Lo Tamborini, en svensk uppläsare som har medverkat i ett stort antal ljudboksproduktioner.

Hur lång är Brutna små regler som ljudbok?

Brutna små regler har en speltid på 8 timmar och 22 minuter, vilket gör den till en medellång roman i ljudboksformat.

Missa inga nya ljudböcker

Få nyheter och lyssningstips om svenska ljudböcker direkt i inkorgen. Inget spam – bara läsvärt.

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse. Genom att fortsätta godkänner du användningen av cookies. Läs mer.