Var kan jag lyssna?
Ljudboksarkivet säljer inga ljudböcker utan länkar vidare till ljudboksplattformar där titeln kan finnas.
Franska kort
Franska kort är en svensk deckare av Anna-Lena Brander.
Ljudboken läses upp av Thomas Hanzon.
Boken gavs ut 2018 av Ordberoende förlag och har en speltid på 14 timmar och 28 minuter.
Vad handlar Franska kort om?
Om ljudboken
- Författare
- Anna-Lena Brander
- Uppläsare
- Thomas Hanzon
- Lyssningstid
- 14 tim 28 min
- Förlag
- Ordberoende förlag
- Utgiven
- 29 juni 2018
- ISBN
- 9789187595974
Vanliga frågor om Franska kort
Vad handlar Franska kort om?
Bland kolonistugorna i Uppsala blommar pioner och träden dignar av frukt, men i takt med naturens gång gror även svek och skandaler. När flera kvinnor inser att de fallit offer för en lömsk charmör med dolda avsikter, drar en skugga av obehag in över sommaridyllen. Snart hittar kvinnorna nya sidor hos sig själva, och…
Vem har skrivit Franska kort?
Franska kort är skriven av den svenska författaren Anna-Lena Brander.
Ingår Franska kort i en bokserie?
Nej, Franska kort är en fristående ljudbok och ingår inte i någon bokserie.
Vem läser upp Franska kort?
Ljudboken Franska kort läses upp av Thomas Hanzon, en svensk uppläsare som har medverkat i ett stort antal ljudboksproduktioner.
Hur lång är Franska kort som ljudbok?
Franska kort har en speltid på 14 timmar och 28 minuter, vilket gör den till en lång deckare i ljudboksformat.