Var kan jag lyssna?
Ljudboksarkivet säljer inga ljudböcker utan länkar vidare till ljudboksplattformar där titeln kan finnas.
Ett liv i mörker: En sann historia
Ett liv i mörker: En sann historia är en svensk biografi av Johan Egonsson.
Ljudboken läses upp av Carl Jacobson.
Boken gavs ut 2019 av Lind & Co och har en speltid på 5 timmar och 18 minuter.
Vad handlar Ett liv i mörker: En sann historia om?
Om ljudboken
- Författare
- Johan Egonsson
- Uppläsare
- Carl Jacobson
- Lyssningstid
- 5 tim 18 min
- Förlag
- Lind & Co
- Utgiven
- 6 maj 2019
- ISBN
- 9789178612246
Liknande ljudböcker inom biografier
8,8
Mikael Persbrandt
Carl-Johan Vallgren
14 h 10 m
9,2
Jag kan ha fel och andra visdomar från mitt liv som buddhistmunk
Björn Natthiko Lindeblad
5 h 52 m
8,6
Allt jag fått lära mig
Tara Westover
13 h 6 m
8,8
Han ägde mig
Leone Milton
8 h 2 m
8,8
Ibland mår jag inte så bra
Therése Lindgren
3 h 40 m
9
Markoolio, mörkret och den rosa bubblan
Marko Lehtosalo
8 h 31 m
Vanliga frågor om Ett liv i mörker: En sann historia
Vad handlar Ett liv i mörker: En sann historia om?
När Johan Egonsson växer upp finns våldet och glåporden ständigt i hans närhet. När föräldrarna tar ut skilsmässa försvinner det sista av tryggheten i hemmet. Johan blir svårt mobbad i skolan. Vid en klassresa till Gröna Lund möter han ett gäng skinheads som i hans hand stoppar en broschyr om Sverigedemokraterna.…
Vem har skrivit Ett liv i mörker: En sann historia?
Ett liv i mörker: En sann historia är skriven av den svenska författaren Johan Egonsson.
Ingår Ett liv i mörker: En sann historia i en bokserie?
Nej, Ett liv i mörker: En sann historia är en fristående ljudbok och ingår inte i någon bokserie.
Vem läser upp Ett liv i mörker: En sann historia?
Ljudboken Ett liv i mörker: En sann historia läses upp av Carl Jacobson, en svensk uppläsare som har medverkat i ett stort antal ljudboksproduktioner.
Hur lång är Ett liv i mörker: En sann historia som ljudbok?
Ett liv i mörker: En sann historia har en speltid på 5 timmar och 18 minuter, vilket gör den till en relativt kort biografi i ljudboksformat.